اینترنت نسل 5 چه مزایایی را برای ما به دنبال خواهد داشت؟ (قسمت دوم)

در حقیقت فناوری مربوط به اینترنت نسل 5 یک فناوری نوین است که در اختیار همه قرار نمی گیرد. اما برخی از مکان ها هم از آن بهره می برند.

در سال جاری که در آن قرار داریم، به احتمال بسیار زیاد برخی از مناطق می توانند این پوشش را به صورت کامل ارائه دهند.

یکی از شرکت های فعال در زمینه ی مخابرات را می توان در کشور قطر دانست که با نام  Ooredoo فعالیت می کند. البته خدمت ارائه شده با توجه هزینه های بسیار بالایی که در اختیار دارد، برای عده محدودی قابل بهره برداری خواهد بود.

علاوه بر آن اپراتورهای دیگری هم بودند که در سال گذشته توانستند تا این خدمات را به شکل رضایت بخشی ارائه دهند.

از بین آنها می توانیم به اپراتورهای مربوط به کره و همچنین برخی از اپراتورهای چینی اشاره کنیم. اما اپراتورهای کره جنوبی عملیات خود را به نحو مطلوبی ارائه می دهند.

اینترنت نسل 5 در گوشی های قدیمی

بر اساس بررسی های صورت گرفته شما نمی توانید از این اینترنت بسیار پرسرعت یعنی اینترنت نسل 5 در همان گوشی های قدیمی خود کمک بگیرید.

در حقیقت این موضوع بسیار اهمیت دارد که گوشی شما از این تکنولوژی بسیار جدید پشتیبانی کند. به همین دلیل باید در ابتدا هزینه ای را بابت خرید گوشی های این سیستمی بپردازید.

تنها شما نیاز به زمانی دارید که بتوانید به آسانی و بدون هیچ دردسری از اینترنت نسل 5 خود بهره ببرید. این زمان برای آماده کردن زیرساخت ها ضروری است.

شما حتی هزینه مربوط به گوشی را پرداخت می کنید، اما آنتن دهی برای آن وجود ندارد، بنابراین فایده ای هم برای شما نخواهد داشت. پس منتظر باشید تا اپراتور فعال شود.

اینترنت نسل 5 چه مزایایی را برای ما به دنبال خواهد داشت؟  (قسمت دوم)

 چه زمانی اینترنت نسل 5 جایگزین می شود؟

در حقیقت باید این موضوع را در نظر داشته باشید که چنین اتفاقی در آینده نزدیک رخ نمی دهد.

زیرا هزینه زیادی برای اینترنت فعلی با سرعت نسبتاً معقول آن در نظر گرفته شده، بنابراین نمی توانند این زیرساخت ها را برای سرعتی بالاتر و پرهزینه تر برهم بزنند. حتی هنوز هم تقاضا برای اینترنت های از این قبیل وجود دارد.

متأسفانه باید این نکته مهم را هم یادآور شویم که اینترنت پرسرعت از نوع نسل 5 به زودی برای مناطق روستایی امکان پذیر نیست.

زیرا این مناطق نیاز به هزینه هایی چند برابر بیشتر برای راه اندازی و استفاده از باندهای فرکانس بالا را دارند. شاید این پروسه ی انتقال در چند سال آینده به واقعیت تبدیل شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *