خط ثابت اینترنتی یا IP PBX چیست؟

خط ثابت اینترنتی که به IP PBX هم مشهور است در اصل مخفف کلمات Internet Protocol Private Branch Exchange است و یک سیستم تلفن تجاری به شمار می رود که برای انتقال صدا و تصویر روی بستر اینترنت طراحی شده و با شبکه تلفن که به آن PSTN هم گفته می شود، سازگار است.

خط ثابت اینترنتی یا همان IP PBX می تواند با استفاده از اینترنت جهت انتقال صوت، دیتا و تصاویر استفاده کند و از ویژگی هایی مانند قابلیت جابجایی در هر نقطه جغرافیایی، افزونگی (Redundancy) و مهم تر از همه کاهش هزینه ها، بهره کافی را ببرید و یکی از دلیل هایی که باعث می شود هزینه های پایین نصیب کاربر شود این است که IP PBX توسط نرم افزار انجام می شود و همین مورد کافی است تا امکانات خاصی مانند کنفرانس صوتی، کنترل تماس ها، IVR Interactive voice response-، ارتباط با شبکه PSTN به صورت آنالوگ و دیجیتال، پشتیبانی از پروتکل های VoIP مانند SIP و H.323 را به آن اضافه کرد.

خط ثابت اینترنتی یا IP PBX چیست؟

امکانات خط ثابت اینترنتی

خط ثابت اینترنتی به دلیل اینکه خدمات متنوع و متفاوتی را به کاربران ارائه می دهند به همین دلیل هم بسیار مورد توجه اشخاصی قرار گرفته که از آن استفاده می کنند. امکاناتی مانند کاربران بدون نیاز به یک محل خاص می توانند از خط ثابت اینترنتی در هر جایی از دنیا استفاده کنند.

 

 •  استفاده از خدمات صندوص صوتی برای خطوط ثابت اینترنتی
 •  انتقال مکالمه
 •  کنفرانس های ویدیویی
 •  قابلیت پاسخگویی خودکار
 •  منشی هوشمند
 •  قرائت خودکار متن برای مخاطبین
 •  استفاده از خدمات فکس بر روی شبکه
 •  خدمات Messenger
 •  خدمات پست الکترونيک محلي
 •  امکانات متنوع گزارشي از نحوه و ميزان تماسها در سيستم
 •  امکان اتصال به سرويس دهندگان خارجي براي برقراري مکالمات خارجي از طريق اينترنت آن هم با هزينه اي بسیار اندک
 •  ضبط خودکار مکالمات

و خیلی از امکانات دیگر که به سادگی با رابط کاربری تحت وب این امکان در اختیار کاربران قرار می گیرد که تمامی نیازهای تلفنی یک مجموعه کوچک، متوسط و یا بزرگ را تحت پوشش خودش قرار دهد.

مزیت های استفاده از خطوط ثابت اینترنتی

استفاده از خط ثابت اینترنتی یا همان IP PBX به سادگی می تواند روی بهبود روابط با مشتریان، کاهش هزینه های ارتباطی و مدیریتی شما تأثیرگذار باشد. اما مزیت های کلی استفاده از این خطوط به شرح زیر است:

– خط ثابت اینترنتی به خاطر اینکه از شبکه دیتا و اینترنت استفاده می کند نیازی به هزینه سیم کشی ندارد

– هزينه تماس بين شهري و بين المللي با ايجاد ارتباطات به صورت تماس داخلي به صورت کامل حذف می شود

– صرف نظر از محيط جغرافيايي، به راحتی امکان برقراري تماس تلفني فقط از طريق يک شماره خط ثابت اینترنتی وجود دارد

– راه حل بي سيم براي محيط هاي وسيع کارگاهي و صنعتي با استفاده از IP PBX

– اگر چندین و چند شعبه و نمایندگی در شهرها و کشورهای مختلف داشته باشید به سادگی می توانید تمامي شعبه ها و نمايندگي هاي خود را به صورت يکپارچه با سازمان مرکزي تعريف کرده و به اين ترتيب تمامي شعبه ها داراي ارتباط داخلي درون سازماني مي باشند و به طور کلي هزينه تماس هاي بين شهري از بين مي رود

اگر تصمیم به خرید خط ثابت اینترنتی گرفتید به سادگی می توانید این خطوط ثابت را از شرکت آپ تل خریداری کنید و از امکانات بیشمار این شرکت استفاده نمایید. یکی از تفاوت هایی که شرکت آپ تل در اختیار کاربران خود قرار داده این است که قادر خواهید بود بدون هیچگونه محدودیتی از هر شرکتی که اینترنت خود را دریافت کرده اید، از خط ثابت اینترنتی خودتان در هر منطقه جغرافیایی آن هم با تمامی امکانتی که این شرکت در اختیار شما قرار می دهد، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *