HD Voice ؛ صدای طبیعی را به گوش شما می رساند!

مکالمات صوتی به صورت ثانیه ای در حال اجرا هستند، این مکالمات ضبط می شوند. اما کیفیت صدای ضبط شده با HD Voice همانند صدای یک فرد به صورت طبیعی خواهد بود.

کارایی اصلی HD Voice

HD Voice  این توانایی را دارد که هر نوع انتقال را در رابطه با فرکانس یک انسان به صورت کامل در طبیعی ترین حالت ممکن انجام دهد. به همین دلیل در زمان گوش دادن به چنین صدایی شما هیچ نوع تغییری را متوجه نخواهید شد، گویی شخصی در نزدیکی شما در حال صحبت کردن است.

HD Voice ؛ صدای طبیعی را به گوش شما می رساند!

کیفیت در مکالمه های صوتی روز به روز با پیشرفت های چشمگیری همراه است که در این خصوص می توانیم به نقش مهم تکنولوژی اچ دی اشاره نماییم. این سیستم با ورود خود توانسته شبکه های معمولی از نوع مخابرات را به صورت کامل کنار زند و خود این پرچم را به دست بگیرد.

صدای پهن باند و ارتباط آن با HD Voice

در اصطلاح به این تکنولوژی صدای پهن باند می گویند. هرچه وسعت باند بیشتر باشد کیفیت بالاتر خواهد رفت. هر نوع نویز یا صدایی به صورت اضافی با این تکنولوژی حذف خواهد شد و مکالمه به صورت زنده به صورت کاملاً طبیعی پخش می شود. این کیفیت نه تنها برای فرد گوینده بلکه برای شنونده هم کاربرد دارد. به چنین ترتیبی دوری فاصله را هیچ گاه احساس نخواهید کرد.

 

مکالمه های صوتی ارتقاء پیدا می کنند، اما به شرطی که این انتقال بر روی نسل های جدید از شبکه ها صورت پذیرد. 4G LTE نمونه ای از این شبکه ها به شمار می روند. در صورتی که یک صدا به روش سنتی در مکالمه به شنونده برسد، به دلیل آنکه فرکانسی بالاتر از حد پذیرش خط های تلفنی دارد، کیفیت مربوطه افت خواهد کرد و به صورت فشرده تغییر پیدا می کند. اما با HD Voice فرکانس بالا به بهترین حالت در مکالمه به فرد شونده منتقل می شود.

برای کمک گرفتن از چنین مزیت مهمی، نیاز است تا یک سری از تجهیزات آماده باشد که یکی از آنها پذیرش شبکه‌های 4G LTE در گوشی شما است. در صورتی که گوشی شما از این قابلیت پشتیبانی نکند امکان استفاده از این تکنولوژی هم وجود ندارد.

بسیاری از کشورهایی که پیشرفته هستند از چنین قابلیتی برای همگام بودن با پیشرفت های تکنولوژی در جهان کمک گرفته اند، بنابراین تا به امروز و همچنین در سال های آتی شاهد استفاده از  HD Voice در تمامی مکالمات تلفنی خود خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *