IMS چیست و چه مزیت هایی را برای سیستم مخابراتی به همراه دارد؟

در حقیقت امروزه فناوری جدیدی در سیستم مخابراتی وارد شده که با نام IMS معروف است، این سیستم با LTE کمی متفاوت خواهد بود.

برای آنکه خدمات مربوط به سیستم تلفن همراه به خوبی ارائه شود، نیاز داریم تا از خدمات پهن باند کمک بگیریم.

به نسبت قبل این خدمات باید با بهبود همراه شوند. IMS در واقع مخفف جمله اصلی IP Multimedia Subsystems است. با کمک این فناوری شما می توانید بدون نیاز به سیم از پهن باندها کمک بگیرید.

این اینترنت برای حالت بین المللی کاربرد زیادی دارد. در حقیقت از نوع رومینگ می باشد.

با کمک این فناوری جدید شما می توانید از خدمات در گستره ی آی پی کمک بگیرید، اما در حقیقت خدمات مربوطه می توانند از نوع چند رسانه ای هم باشند. علاوه بر آن به صورت کلی زمان نهایی صرف شده برای چنین خدماتی هم قابل بررسی خواهد بود.

IMS چیست و چه مزیت هایی را برای سیستم مخابراتی به همراه دارد؟

 

آشنایی با عملکرد فناوری IMS

در گذشته این فناوری به تنهایی برای گوشی همراه کاربرد داشت، اما رفته رفته این گستره ی استفاده وسیع تر شده و در نهایت به شبکه های خط ثابت هم انتقال پیدا کرد. در حقیقت می توان از کاربرد ویژگی های فناوری  IMS که در گوشی های موبایل یعنی 3GPP و 3GPP2 در تلفن ثابت هم یاد کرد.

با ورود این فناوری تلفن های ثابت از حالت سنتی خود خارج شدند، حالا می توانند از تکنولوژی های موجود در شبکه موبایل هم بهره ببرند.

همه ی خدماتی که در ادامه در خصوص آن توضیح می دهیم بر پایه آی پی قابل ارائه هستند.

چگونه می توان صاحب تلفن را با کمک IMS تشخیص داد؟

با کمک آی پی و در فناوری مذکور می توان از بررسی کردن و کنترل کامل خدمات ارائه شده، بررسی هویت اصلی صاحب تلفن، بررسی مسیر اصلی، ثبت نام اولیه  و … استفاده نمود. البته شایان ذکر است که در این فناوری می توان از  پشتیبانی از QOSو فشرده سازی SIPهم به خوبی کمک گرفت.

اگر فردی متخصص آنالیزگر با معماری لایه ای باشد، تمامی اطلاعات موجود و در دسترس را به راحتی به دست می آورد.

اگر اولین لایه بررسی شود، این لایه می تواند تمامی اطلاعات مربوط به حامل، تمامی کانال های ارسال کننده سیگنال را در شبکه ها معرفی کند. علاوه بر آنها جریان داده ها توسط این لایه کنترل خواهد شد.

در صورتی که با معماری لایه ها به بررسی لایه دوم پرداخته شود، در این لایه توانایی عملکرد به صورت رسانه ای وجود دارد. البته این عملکردها در سطح پایینی قرار دارند و می توان از آنها برای سطوح بالاتر هم کمک گرفت.

 

اگر این فناوری به کار گرفته شود، هزینه های نهایی برای عملیات بسیار کاهش پیدا می کند. این خدمات می تواند هم برای خط های با سیم و هم برای خط های بی سیم و علاوه بر آن برای شبکه های گسترده از نوع پهن باند مورد استفاده قرار گیرد.

این خصوصیت همچنین در برقراری شبکه هایی که از نوع ویپ هستند از کاربرد بیشتری برخوردار است.

در حالت معمولی شما نمی توانید از LTE برای برقراری تماس های صوتی خود کمک بگیرید، بنابراین ورود فناوری ها و تکنولوژی های جدید راحتی کار را به نسبت قبل بیشتر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *