IP Phone چیست و چه کارایی دارد؟

در واقع با توجه به خصوصیاتی که از سیستم تلفنی ویپ گفته شد، یکی از تجهیزات لازم برای این برقراری IP Phone است.

برای خرید این تلفن هزینه نسبتاً مناسبی در نظر گرفته شده اما با وجود آن به راحتی از هزینه استخدام یک تا چند کارمند خلاص می شوید. کمی فکر کنید، آیا یک بار هزینه برای خرید IP Phone زیاد است یا تا ماه ها پرداخت حقوق و مزایای یک کارمند؟ قطعاً در این صورت ذخیره ای برای سرمایه شما خواهد شد.

 

این تلفن ها به تلفن معمولی تفاوت های زیادی دارند و به تنهایی برای همین سیستم راه اندازی می شوند. زیرا تنها از طریق IP Phone می توانید از ویپ استفاده کنید. ویپ سیستم تلفنی است که به کمک آن هم صدا و هم تصویر قابلیت انتقال دارد. صدا رساتر بوده و علاوه بر این امکانات دیگری از جمله ذخیره تماس تلفنی هم وجود دارد.

برای استفاده از این تلفن ها نیاز به یک خط اینترنت و آدرس آی پی مشخص دارید. سپس می توانید از IP Phone کمک بگیرید. این تلفن ها معمولاً در شرکت های بزرگ یا افرادی که دورکاری دارند کاربرد دارد. با این تلفن شما محدودیت مکانی ندارید.

IP Phone چگونه نصب می شود؟

شاید برای راه اندازی چنین سیستم قدرتمندی کمی استرس داشته باشید، اما نیازی نیست چون نصب پیچیده ای ندارد. اینترنت خود را روشن کنید، در نهایت پس از اتصال این تلفن تنظیمات خودکار انجام خواهد شد. این که تنظیمات از بخش سانترال شبکه مدیریت شود، می تواند خطاهای موجود را کاهش دهد.

برای راه اندازی نیاز به کابل جدید ندارید بلکه ارتباط بدون هزینه اضافی با کابل شبکه ای که دارید هم انجام خواهد شد.  یک نکته را فراموش نکنید، کیفیت صدایی که می شنوید و از گوشی شما پخش می شود بر اساس پهنای باند متفاوت است. هرچه پهنای باند شبکه وسیع تر باشد این صدا بهتر شنیده می شود. اما در حالت کلی بدون نویز است.

IP Phone چیست و چه کارایی دارد؟

یکی از مهم ترین مزایایی که مورد قبول بسیاری از کاربران قرار دارد در رابطه با استفاده از تلفن در هرجایی است. بسیاری از دفاتر کاری یا شرکت ها در طول سال جابجایی هایی دارند، با این تلفن نیازی به خرید تلفن یا خط جدید نیست.

 

مزایای  IP Phone ها را بیشتر بدانیمم!

در این تلفن ها شما می توانید بر اساس نام فرد شماره او را وارد کنید. همچنین گزارشی از تمامی تماس های برقرار شده به شما داده ، حتی این امکان را هم می دهد تا برخی از شماره را بلاک کنید. بر اساس نیازی که دارید صدای زنگ را تنظیم خواهید کرد. شما می توانید از هدست برای صحبت کردن با مشتری به جای به دست گرفتن گوشی کمک بگیرید.

از جمله مشکلاتی که شاید در زمان کار با این تلفن داشته باشید در خصوص قطعی برق و اینترنت است. متأسفانه در صورت وقوع هریک از این دو حالت تلفن شما کار نمی کند. به همین منظور برای جلوگیری از قطعی، برق اضطراری می تواند مشکل شما را به صورت کلی حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *