SIP Trunk و تفاوت های آن با IP

شبکه هایی که هم اکنون از نظر مخابراتی در حال فعالیت هستند بر اساس IP کار می کنند. برای آنکه ارتباطی اختصاصی تر برای مراکز تلفنی برقرار شود، از ترانک بسته ای SIP Trunk استفاده می شود که در ادامه توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم نمود.

از این ترانک بسته ای در شبکه هایی از نوع TDM استفاده می کنند که می تواند جایگزین بسیار خوبی برای ارتباط هایی از نوع PRA و E۱ باشد. SIP Trunk کمی پیشرفته تر از IP می باشد و به همین دلیل هم طرفداران خاص خود را دارد. در تغییرات مربوط به سیستم مخابراتی از این پروتکل بسیار استفاده می شود.

ترانک بسته ای SIP

IP یک شیوه ای ارتباطی خواهد بود اما همانطور که می دانید از این طریق نمی توانیم هم صدا و هم تصویر را منتقل کنیم. بر همین اساس افرادی که به نوعی کار آنها نیاز به انتقال صدا و تصویر دارد باید از ترانک بسته ای SIP کمک بگیرند. با این پروتکل ویژه دیگر نیازی نیست که نگران تأخیر در انتقال باشید، زیرا سرعت بالا کاملاً احساس می شود.

SIP Trunk و تفاوت های آن با IP

اما شاید این سرال برای شما پیش آمده باشد که به چه شیوه ای این انتقال به سرعت و بدون هیچ تأخیری انجام می شود؟ قطعا شیوه ای خاص وجود دارد که آن را تحت عنوان  RTP می نامند. این استاندارد برای انتقال دادن بسته هایی کاربرد دارد که حاوی صدا و تصویر بوده و نیاز است که از طریق سیستم مخابراتی انتقال پیدا کند.

 

از نمونه های قابل مشهود که ارتباط خود را بر این پایه قرار داده اند می توانیم به شبکه های اجتماعی نسبت دهیم که می توانند تصویر ویدئویی را هم ارسال نمایند که واتس اپ، ایمو، اسکایپ و . . . در این گروه هستند. ارتباط شما با فرد مقابل برقرار است که می تواند از نوع انتقال پیام باشد ، اما علاوه بر آن می توانید تماس تصویری انجام دهیدو همچنین تماس صوتی را برقرار نمایید.

علاوه بر آن بازار جهانی به اهمیت این فناوری پی برده و بر همین اساس گوشی های همراه شما هم از چنین قابلیتی برخوردار هستند. این فناوری در حدود سه سال است که در کشور ما قابل استفاده می باشد.

 مزایای SIP Trunk برای کاربران

قابل اجرا بر روی هر دو نوع کابل خطوط مخابراتی

فاقد محدودیت مکانی

کاهش هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی

مدیریت کردن اطلاعات ارسال شده صوتی

قابل استفاده برای تعداد زیادی از شماره

و . . .

این سرویس نیاز دارد تا برای کار با آن از خطوط اینترنت پرسرعت کمک گرفته شود، در غیر این صورت امکان استفاده وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *