VoIP چه تغییراتی را بر روی سیستم تلفن ایجاد می کند؟!

VoIP سیستمی کاملا متفاوت با سیستم قدیمی تلفن می باشد که این اجازه را به فرد می دهد تا هر تغییری را به صورت غیر حضوری و از راه دور انجام دهند.

با این وجود اگر مشکلی به وجود آمده باید در سریع ترین زمان قابل حل خواهد بود، علاوه بر آن در هزینه رفت و برگشت هم صرفه جویی به عمل می آید. VoIP را می توانند با استفاده از یک رابط گرافیکی به صورتی که کار با آن آسان باشد با استفاده از وب راه اندازی نمایند.

 

مزایای مهم VoIP

VoIP یکی از بهترین سیستم ها برای شرکت ها محسوب می شود، شرکت هایی که سیستمی داخلی دارند می توانند از این روش برای برقراری رایگان چه تلفنی چه اینترنتی برخوردار شوند. چنین ویژگی در سیستم تلفن معمولی وجود ندارد.

در گام بعدی به عدم نیاز به سیم کشی اشاره خواهیم کرد که نیازی نیست تا برای هر تلفن خود سیم کشی انجام دهید بلکه تنها یک سیم کشی کافی است. این تلفن های جدید می توانند به پی سی متصل شوند.

VoIP چه تغییراتی را بر روی سیستم تلفن ایجاد می کند؟!

 

برای کار کردن با VoIP لازم است تا شما تلفنی را تهیه کنید که با استاندارد SIP ساخته شده باشد که در بیشتر تلفن های مدرن این قابلیت وجود دارد.

از مزیت های دیگر این سیستم نسبت به سیستم قدیمی می توان به همان افزودن شماره های مختلف به صورت داخلی اشاره نمود. در این صورت هزینه سنگینی را بابت آن پرداخت نمی کنید. در صوتی که اگر از سیستم سانترال به شیوه ای سنتی کمک گرفته شود نیاز است تا پورت های فیزیکی به صورت جداگانه در نظر گرفته شود.

در برخی از مواقع ممکن است که اتاق یک کارمند تغییر کند در این صورت می تواند همان شماره قبلی خود را به اتاق جدید منتقل نماید.

با VoIP گزارشگیری خواهید کرد!

در VoIP شما حتی می توانید پیام صوتی را برای کاربری که در دسترس نیست ارسال نمایید حتی این امکان هم وجود دارد که با استفاده از یک ایمیل این فایل را ارسال نمایید.

با وجود چنین سیستمی شما قابلیتی را به نام گزارش گیری در اختیار دارید، یعنی از تمامی تماس ها بر اساس تاریخ گزارشی تهیه خواهد شد. حتی مکالمه های موجود هم ضبط خواهند شد.

در صورتی که تلفن شما به شیوه ای طراحی شده باشد تا بتوانید به کمک آن تماس تصویری را هم داشته باشد این سیستم به شما کمک خواهد کرد. حتی برای افرادی که در پشت خط هستند اپراتوری تعبیه شده تا بتواند صف انتظار را فراهم نماید و از افراد پشت خط گزارشی ارائه بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *