Voip gateways چیست و چه کارایی دارد؟

برای آنکه بتوان ارتباط کارایی جهت تماس های ویپ برقرار نمود نیاز است تا از Voip gateways کمک گرفته شود، بدون آنها این تسهیل ارتباط امکان پذیر نخواهد بود.

در هر شهری یک شبکه ارتباط قوی از نوع مخابرات وجود دارد. این شبکه گسترده می تواند ارتباطات تلفنی بین شهرها و علاوه بر آن امنیت در شبکه های تلفنی از آی پی را امکان پذیر سازد. برای این منظور انواع مختلفی از Voip gateways وجود دارد، به همین دلیل آشنایی با انواع آنها می تواند روند این کار را با سرعت بیشتری همراه سازد. با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعات بیشتری را توضیح دهیم.

Voip gateways در چند بخش متنوع خدمات ارائه می دهند که از جمله آنها سیستم آنالوگ، دیجیتال، جی اس ام نیز می باشد. این خدمات تنها محدود به شهر نبوده و حتی در دورترین نقاط هم قابل استفاده است.

Voip gateways چیست و چه کارایی دارد؟

Voip gateways از نوع آنالوگی

سیستم های آنالوگ همانند سیستم های دیجیتالی پیشرفت های زیادی ندارند، اما با این وجود می توانند کار شما را پیش ببرند. این راه معمولاً برای خطوطی کاربرد دارد که از تلفن های قدیمی بهره می برند، همچنین خطوطی که در حال حاضر در بین شهرها فعال هستند. این نوع یعنی آنالوگ را به دو دسته کلی تقسیم می کنند که شامل fxo و fxs می باشد. هر نوع تماسی که قرار است به ویپ تبدیل شود در صورت استفاده از تلفن معمولی باید از مسیر آنالوگ پیشروی کند.

 Voip gateways دیجیتالی

رفته رفته با پیشرفت های تکنولوژی نوع مربوط به دیجیتال هم وارد عمل شد و شرایط را به نسبت قبل بهتر کرد. برای این منظور باید از خطوط مخصوص به خود آنها استفاده شود. این خطوط با خطوط آنالوگ متفاوت می باشد.

 Voip gateways از نوع جی اس ام

جی اس ام یک نوع خاص از گیت وی ها محسوب می شود که توانایی برقرار یک ارتباط دو سویه فراهم می شود. این ارتباط معمولاً به صورت تماس دو طرفه بین گوشی همراه و همچنین خط تلفن برقرار خواهد شد. در صورتی که منطقه سکونت شما هیچ نوع خط تلفنی نداشته باشد با استفاده از جی اس ام از طریق گوشی همراه هم امکان پذیر خواهد بود.

در اولین مرحله سعی کنید تا تلفن های موجود برای برقراری تماس تلفنی ویپ را مدنظر خود قرار دهید. در صورتی که شرایط لازم را ندارید بهترین گزینه Voip gateways ها هستند. شما هم می توانید از تلفن سانترال خود و هم از ویپ در یک زمان کمک بگیرید. در این صورت هزینه بسیار پایینی هم برای شما به همراه دارد. نکته قابل توجه به راحت بودن این مسیر هم اشاره دارد.

محل اصلی ارائه این خدمت ارزشمند در تهران است، اما فعالیت های مربوط به ایران در کل ایران امکان پذیر است. شما می توانید در هر جایی که هستید از این سیستم برای بهبود شرایط کسب و کار خود استفاده کنید. حتی اگر خطوط تلفنی هم در اطراف شما وجود نداشته باشد و به ناچار باید در همان مکان فعالیت خود را ادامه دهید، بهره بردن از ویپ را توصیه میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *