sip phone چه کاربردهایی در زندگی روزمره ما دارد؟

یکی از سیستم های جدیدی که می تواند تحولی مهم را در زندگی امروز و در عصر ارتباطات ایجاد کند، سیستم مخابراتی sip phone می باشد.

این سرویس در مخابرات ارائه می شود. خط تلفنی ایجاد شده که با کمک آن می توانند از طریق خطوط ADSL خدمتی را ارائه دهند. این خط تلفنی که از مخابرات به شما تحویل داده شده خط تلفنی متفاوت بوده که با اینترنت کار می کند. البته برای این منظور نیاز است تا شما اینترنت مخابرات را هم بر روی تلفن خود داشته باشید.

برای استفاده از sip phone نیاز است تا در ابتدا اینترنت خود را روشن نموده و سپس از طریق تلفن ارتباط را برقرار نمایید. این قابلیت وجود دارد که ارائه خدمت برای یک یا چند خط به صورت همزمان انجام شود. از این طریق تماس های تلفنی با کیفیت بالاتری را انجام می دهید.

 

SIP مخفف چیست؟

سیپ مخفف Session Initiation Protocol بوده که صدا را با کیفیتی کاملا متفاوت از قبل از طریق خطوط اینترنت منتفل خواهد کرد. این امکان وجود دارد تا همزمان از چند خط ارتباط را برقرار نمایید. بنابراین در مناطقی که به دلیل دورافتاده بودن امکان خرید چند خط جدا وجود ندارد sip phone کمک کننده خواهد بود.

سیستم انتقال همانند قبل بوده اما از گستردگی آن کاسته شده و تجهیزات کمتری را نیاز دارد. در مقابل کیفیت به مراتب بهتر از گذشته خواهد بود.

sip phone چه کاربردهایی در زندگی روزمره ما دارد؟

 

تجهیزات لازم برای sip phone

برای اینکه از چنین فناوری کمک گرفته شود همیشه ملزوماتی باید وجود داشته باشد که از جمله آنها می توانیم به مهم ترین یعنی مودم اینترنت مربوط به مخابرات اشاره نماییم. این خط باید به صورت پرسرعت باشد. پس از آن باید برای دریافت خط تلفن خود اقدام کنید. این خط تلفن ویژه بوده و مبتنی بر اینترنت است.

در مرحله بعدی باید تلفنی مخصوص این کار تهیه کنید که آن را تلفن IPمی نامند. این تلفن نرم افزاری در درون خود دارد تا بتواند این داده ها را پردازش نماید.

برای کار کردن تلفن باید تبدیل کننده ای وجود داشته باشد که آن را  VOIP نامگذاری کرده اند. این روشی متفاوت با روش بالا بوده، زیرا شما می توانید همان تلفن معمولی را با استفاده از این تبدیل کننده به یک تلفن هوشمند با همان کارایی تبدیل نمایید.

 

 

 چگونه sip phone را استفاده کنیم؟

برای کمک گرفتن از این فناوری کافی است تا شما اکانت مربوطه را بر روی سرورهای VOIPتنظیم نمایید. در زمان خرید از مخابرات به عنوان مشترک اطلاعاتی به شما ارائه می شود که این اطلاعات شامل آدرس آی پی، یوزرنیم و پسورد خواهد بود.

برای هریک مشترک در مخابرات به تعداد پنج خط قابلیت استفاده وجود دارد. هر خط قیمت جداگانه ای دارد که باید آن را پرداخت کنید. از نظر قیمت مکالمه ای که با این سیستم تعیین شده اعداد و ارقام از یک صرفه جویی در هزینه ها خبر می دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر نظیر قیمت، چگونگی راه اندازی و … از این سیستم مبتنی بر اینترنت می توانید از مرکز مخابرات منطقه خود توضیحات لازم را جویا شوید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *